Bułgarzy przestraszyli się bardzo jasnego bolidu, uspokoły ich informacje z Rumunii

Bułgarzy przestraszyli się bardzo jasnego bolidu, uspokoiły ich informacje z Rumunii

Setki ludzi w Sofii, Widynie, Płowdiwie, a także innych miastach i wioskach w Bułgarii zauważyło jasne światło na niebie kilka minut przed godziną 22 we wtorek wieczorem (2023.07.11), pisze bułgarska prasa. „Mamy informacje, że był to bardzo jasmy meteor, który był widziany w prawie każdym mieście w kraju” – informował na swoich stronach, bułgarski serwis pogodowy Meteo Balkans.

We wtorek wieczorem meteoryt jasno rozświetlił rumuńskie niebo i postawił ratowników górskich w Hunedoara i Gorj w stan pogotowia. Początkowo podejrzewano, że zjawisko zostało wywołane przez samolot z problemami technicznymi. Zdjęcia spadającego meteoroidu zostały uchwycone przez kamery monitoringu i stały się sensacją w Internecie. Około północy pojawiły się doniesienia, że ​​meteoryt mógł spaść w Bułgarii. Tamtejsze władze poinformowały, że w regionie Widin słychać było głośny huk. Na miejsce natychmiast wysłano patrole policyjne, które przeprowadziły kontrolę.

Jasne światło zostało zauważone przez setki ludzi w Sofii, Widynie, Łomie, Ikhtimanie, Płowdiwie i innych miastach i wsiach w Bułgarii na kilka minut przed godziną 22:00

„Jeśli chodzi o głośny hałas – to nie wypadek, ale zjawisko naturalne. Sytuacja w regionie Widin jest spokojna. Od ostatniej nocy wszystkie dostępne siły regionalnego kierownictwa zostały wysłane w ten region, aby sprawdzić, czy nie ma rannych ludzi. Nie było pożarów ani strat materialnych” – powiedział w środę rano Petar Kotsin – szef Regionalnej Dyrekcji MSW w Widinie.

Upadek meteorytu potwierdziło Bułgarskie Narodowe Centrum Meteorologii i Hydrologii oraz Ministerstwo Spraw Wewnętrznych w Sofii. Dokładne miejsce upadku meteorytu zostanie ustalone w ciągu najbliższych godzin.

Zostaw komentarz...