Łopata poszukiwacza meteorytów

Każdy poszukiwacz meteorytów, szukający kosmicznych kamieni, które spadły jakiś czas temu, musi posiadać w swoim ekwipunku coś do kopania. Łopata – niby pierdoła, ale obok wykrywacza jest to sprzęt, który jest dla poszukiwaczy najważniejszy, ułatwiający wykopywanie znalezisk. Do dyspozycji w sklepach i w Internecie jest cały asortyment łopat. Dla nas – poszukiwaczy, przede wszystkim liczą się 2 atrybuty tego sprzętu – waga i poręczność. Nie możemy zapominać również o ergonomii i komforcie użytkowania.

Żeby nie latać w terenie z metrowym szpadlem czy potężną łopatą, najlepszym wyborem jest saperka. Nie może to być jednak jakaś małą miniaturowa „łopatka” wykonana nie wiadomo z czego. Kiepsko sprawdzają się również wersje składane, które najzwyczajniej w świecie nie wytrzymają kopania w ciężkiej, zbitej gliniastej glebie. Niektórzy zalecają by w trudnym terenie używać nożo-łopatek. Faktycznie, gdy coś leży wśród korzeni, albo płytko – wówczas taki sprzęt jest super, ale w kopaniu dołów się nie sprawdzi… no chyba, że mamy czas i dużo samozaparcia. Jeżeli okaz albo kamień magnetyczny udający meteoryt będzie na głębokości choćby 50cm i w ciągu dnia przyjdzie nam wykopać kilka bądź kilkanaście dołków – to na koniec dnia bądźcie przygotowani na stopień wkurzenia +10.

Autor tego tekstu zmasakrował osobiście kilkanaście różnych saperek i łopat, zanim trafił na tą jedną jedyną, wartą polecenia, która wszędzie się wgryzie, nie złamie się przy setnym z kolei dołku i nie wygnie się przy wydobywaniu z ziemi kolejnego „kamulca”, który meteorytem nie jest.

Łopata poszukiwacza meteorytów

cosmoartel.pl – poleca i zaleca do użytkowania (nie jest to tekst sponsorowany), saperkę fińskiej firmy Fiskars, konkretnie Fiskars Car Spadle, która jest ergonomiczna, wytrzymała i nie chce się zużyć. Bez problemu wgryzie się w każdą glebę i nie wyszczerbi się na kamieniach.

Grot saperki Fiskars Solid jest wykonany ze stali wysokowęglowej 440C zahartowanej tak, aby była ona w stanie wytrzymać prace w trudnym terenie. Czarna powłoka zabezpieczająca chroni stal przed korozją oraz zapobiega przywieraniu brudu i błota. Cała dolna krawędź została naostrzona, przez co możliwe jest również cięcie i rąbanie grubszych korzeni czy gałęzi. Z ewentualnymi korzeniami też sobie poradzi. Wygodną rękojeść w kształcie litery D, wykonano ze specjalnego tworzywa z użyciem polimeru ABS, została pokryta antypoślizgową fakturą, gwarantującą pewny chwyt i wygodę podczas kopania.

Dodatkowo saperkę Fiskars Car Solid, jak wskazuje jej nazwa, możemy wozić w samochodzie. Pomoże nam wydostać się z kłopotów, kiedy ugrzęźniemy w błocie, piachu, albo śniegu.

Jest gwarantem tego, że w połowie poszukiwań nie zostaniemy bez narzędzia do kopania, co ważne jest w przypadku poszukiwań na jakimś totalnym odludziu, gdzie do najbliższego sklepu z łopatami mamy nie wiadomo ile kilometrów.

Fiskars Car Spadle
Na zdjęciu widoczny jest model z 2014 roku. Egzemplarz niezniszczalny 😉

Specyfikacja techniczna:
Producent: Fiskars
Marka: Fiskars
Rodzaj stali: 440C
Materiał rękojeści: Metal
Waga [g]: 1400.00
Długość [mm]: 800.00

cosmoartel.pl rekomenduje – Fiskars Car Spadle, dajemy 10/10

Zostaw komentarz...