Dzienny bolid nad Niemcami. Hammer z Elmshorn.

Dzienny bolid nad Niemcami. Hammer z Elmshorn (2023.04.25)

We wtorek 25 kwietnia 2023r. dokładnie o 14:14 Wilfried i Birgit Labusch siedzieli w salonie swojego domu na północy Elmshorn. Na zewnątrz zebrały się ciemne chmury, zapowiedziano burzę. Nagle małżeństwo przestraszył huk i trzask. To meteoryt wielkości piłki tenisowej uderzył w dach ich domu i wylądował na podjeździe.

Kolejny incydent odnotowano we wtorek prawie 600 metrów od miejsca zderzenia. Według „Elmshorner Nachrichten” mieszkańcy usłyszeli głośny huk. Później strażacy odkryli dziurę w ziemi o średnicy od 10 do 20 centymetrów i znaleźli w niej kamień. Po pierwszych dwóch znaleziskach inny mieszkaniec Elmshorn zgłosił w piątek, że na teren jego posesji spadły kawałki meteorytu.

Bolid udało się zarejestrować na jednej z kamer AllSky7.net AMS62 zamontowanej w miejscowości Bremerhaven:

Łowcy meteorytów z Polski również odnaleźli fragmenty tego cennego gościa z kosmosu. W sobotę rano ekipa explore-meteorite podjęła z ziemi dwa fragmenty tego okazu:

Gratulacje dla zespołu i trzymamy kciuki za następne okazy !!! 😉

Dieter Heinlein z Niemieckiego Centrum Lotnictwa i Kosmonautyki (DLR) szacuje, że ​​pierwotnie w przestrzeni kosmicznej znalazł się meteoroid ważący około 100 kilogramów. Po wejściu w ziemską atmosferę prawdopodobnie rozpadł się na mniejsze części, które spadły w Elmshorn i okolicach w postaci deszczu meteorytów. Według doniesień do soboty 29 kwietnia 2023 do godziny 15:24 zostało odnalezionych 13 fragmentów bolidu o łącznej wadze około 6 kilogramów.

Zostaw komentarz...