XII Konferencja Meteorytowa w Guciowie, 21-24 kwietnia 2022 r.

XII Konferencja Meteorytowa w Guciowie, 21-24 kwietnia 2022 r.

Polskie Towarzystwo Meteorytowe ma przyjemność zaprosić na XII Konferencję Meteorytową oraz obchody XX-lecia Polskiego Towarzystwa Meteorytowego, które odbędą się w Guciowie, w dniach 21-24 kwietnia 2022 roku.

Konferencja stanowi świetną okazję do poszerzenia wiedzy z zakresu astronomii i meteorytyki. Jest spotkaniem kolekcjonerów, pasjonatów i ludzi nauki. Daje wspaniałą możliwość do wymiany doświadczeń dotyczących materii pozaziemskiej i nawiązywania kontaktów zarówno pod kątem przyszłej współpracy naukowej, wymiany okazów, jak i towarzyskich.

Miejsce w którym odbędzie się konferencja czyli Zagroda Guciów, Guciów 19, 22-470 Zwierzyniec – www.guciow.pl to magiczny punkt na mapie Polski. Obowiązkowy miejsce do odwiedzenia przez każdego miłośnika, kolekcjonera i poszukiwacza meteorytów. W Zagrodzie Guciów przechowywany jest ostatni polski meteoryt nazwany Zakłodzie (od nazwy roztoczańskiej wsi, w której został odkryty w 1998 roku przez Stanisława Jachymka). Jest to kamień ważący 8,68 kg, pokryty rdzawą skorupą, sklasyfikowany wstępnie jako pierwotny achondryt enstatytowy. W zbiorach Stanisława Jachymka znajdują się również kompletne okazy oraz odłamki ponad 50 meteorytów z całego świata, a każdy z nich jest inny. Zbiór ten jest cennym materiałem porównawczym. W 2004 roku w Guciowie miał miejsce zjazd założycieli Polskiego Towarzystwa Meteorytowego.

Wszyscy zainteresowani znajdą więcej informacji na stronie www.ptmet.org.pl/xii-konferencja-meteorytowa-w-guciowie-21-24-kwietnia-2022-r/

Zostaw komentarz...