cosmoartel.pl

Start – trochę historii, o nas i planach na przyszłość.

17 stycznia 2021 – tego dnia na naszej stronie www.cosmoartel.pl zostały opublikowane pierwsze 3 wpisy. Następnego dnia kolejne 4, a potem to już poleciało 😉 Śmiało zatem możemy przyjąć ten dzień za oficjalną datę naszych urodzin. Trochę problemów mieliśmy z oficjalnym opisem naszej strony. Na początku były to „Meteoryty – kamienie z kosmosu”, potem pojawiło się hasło „Super fajnie jest mieć coś z kosmosu”. W końcu zostały same „METEORYTY”.

Dlaczego nazywamy się cosmoartel.pl?
Dlatego że meteoryty to kamienie z kosmosu i chcieliśmy, żeby odrobina tego kosmosu zaistniała też w nazwie. Naszym zamiarem jest również to, aby nasza strona była swoistą bramą internetową dla tych, którzy szukają w polskim Internecie informacji o meteorytach. Stąd też dopisek artel. W węższym znaczeniu jest to bowiem grupa ludzi pracujących razem np. przy poszukiwaniu meteorytów, a czemu nie 😉 Członkowie artelu traktowani byli jako pewna całość, „jednostka pracujących”.

Meteorartel, meteorytoartel, metartel – brzmią jakoś tak dziwnie i są tak jakby ni przypiął ni przyłatał ;), zatem zdecydowaliśmy się na cosmoartel 😉 Zresztą jeden artel w rodzinie już jest – czyli decoartel.pl, na strony którego, również serdecznie zapraszamy 😉

Plany na przyszłość
Jak już wspomnieliśmy, chcemy być swoistą bramą internetową dla tych, którzy szukają informacji o meteorytach. Z czasem mamy w planach udostępnić internetową giełdę meteorytów, organizować wyprawy poszukiwawcze, publikować relacje z wypraw w formie tekstowej oraz materiałów video. W 2021 chcemy rozpocząć na poważnie poszukiwania największego okazu meteorytu „Pułtusk” i spróbować znaleźć kolejne fragmenty meteorytu „Tartak”.

Przy tym wszystkim chcemy mieć potężną dawkę dobrej zabawy, relaksu i zadowolenia. Poszukiwanie i kolekcjonowanie meteorytów to hobby, które powinno być przyjemnością, a nie parciem do celu za wszelką cenę i w każdych warunkach.

Materiałów i pomysłów mamy olbrzymią ilość. Plany mamy szerokie, wszystkiego zdradzić na razie nie możemy, a co z tego wyjdzie to się okaże. Czasu wciąż mamy za mało, a gdzieś z tyłu głowy cały czas mamy jeszcze FB, Instagrama i YT….

Pierwsze podsumowanie zrobimy 17 stycznia 2022 roku 😉

Zostaw komentarz...