Wywiad z dr Jadwiga Biala

Olsztyńskie akcenty w historii popularyzacji meteorytyki w Polsce – dr Jadwiga Biała

Podczas XII Seminarium Meteorytowego OLSZTYN 2023, nasz dobry znajomy profesor Szymon Kozłowski przeprowadził wywiad z dr Jadwigą Białą. Doktor Jadwiga Biała jest związana z Olsztyńskim Planetarium i Obserwatorium Astronomicznym, którego była dyrektorem przez kilkanaście lat. Jest wybitną popularyzatorką astronomii, meteorytyki i historii nauki, założycielką i Członkiem Honorowym Polskiego Towarzystwa Meteorytowego.

Wywiad z dr Jadwigą Białą to obowiązkowy seans filmowy każdego kto interesuje się temtem metorytyki i meteorytów. To wywiad który pozwoli zapoznać się z historią polskiej meteorytyki. Dowiemy się z niego jak powstawała jedna z pierwszych kolekcji meteorytów w Polsce. Poszukiwacze otrzymają informacje czy warto szukać meteorytów w elipsie spadku meteorytu Łowicz, jak powstało Polskie Topwarzystwo Meteorytowe i wiele więcej.

Serdecznie zapraszam ydo obejrzenia materiału przygotowanego przez profesora Szymona Kozłowskiego. Popcorn nie będzie potrzebny. Materiał ogląda się z wypiekami na twarzy. Na sam koniec przychodzi refleksja… dlaczego wtedy nie słyszałem tej audycji (pod warunkiem, że ma się więcej niż 40 lat na karku 😉 )… sprawdźcie sami .

Zostaw komentarz...