Toyota Trailhunter Concept

Toyota Trailhunter Concept na targach SEMA 2022. Nowa gama wyprawowych samochodów terenowych

Toyota zaprezentowała na targach SEMA 2022 w Las Vegas prototypowego pick-upa Trailhunter Concept. Jest to zapowiedź nowej linii samochodów terenowych przystosowanych do dalekich podróży z dala od cywilizacji. SEMA to najważniejsza na amerykańskim rynku wystawa modyfikowanych samochodów i tuningu, która co roku przyciąga wielu pasjonatów off-roadu.

Koncepcyjny pick-up Trailhunter pokazuje, jak może wyglądać nowa gama fabrycznych terenówek, które niedługo trafią wraz z akcesoriami do autoryzowanych dealerów Toyoty w Stanach Zjednoczonych. Linia Trailhunter została opracowana z myślą o overlandingu, czyli dalekich wyprawach terenowych, podczas których samochód powinien zapewnić podróżnikom jak największą samowystarczalność. Tego typu auto to idealny sprzęt dla każdego poszukiwacza meteorytów.

Toyota Trailhunter Concept

Samochód, który zadebiutował na Specialty Equipment Market Association Show (SEMA) 2022 w Las Vegas, otrzymał zawieszenie i zderzaki dostosowane do długotrwałej jazdy z dala od asfaltu, a także nowe osłony podwozia, bagażnik dachowy, dodatkowe oświetlenie, lodówkę, namiot dachowy i inne akcesoria.

Modele z linii Trailhunter to połączenie trwałości i niezawodności, z których słyną terenowe samochody Toyoty, ze zwiększonymi możliwościami off-roadowymi i zabezpieczeniami przed uszkodzeniami pojazdu w trudnych warunkach. Auta mają też większą ładowność i otrzymały wiele funkcjonalnych rozwiązań ułatwiających przechowywanie ekwipunku i dostęp do niego w czasie podróży. Twórcy projektu wzięli pod uwagę zarówno sprzęt kempingowy i przedmioty codziennego użytku, jak i części zapasowe oraz narzędzia – wszystko co potrzebne do funkcjonowania z dala od cywilizacji, bez dostępu do sieci energetycznej, sklepów czy warsztatów samochodowych.

Toyota Trailhunter Concept

„Samochody terenowe w wersji Trailhunter zostaną fabrycznie wyposażone w części i akcesoria, które umożliwiają komfortowe podróżowanie przez trudno dostępne tereny” – powiedziała Lisa Materazzo, wiceprezes Toyota Division Marketing. – „Będą to najbardziej zaawansowane samochody do overlandingu, jakie można będzie kupić w autoryzowanym salonie. Auta terenowe Toyoty są znane z najwyższych standardów jakości, trwałości i niezawodności, dlatego stanowią doskonały fundament do budowy samochodów wyprawowych”.

Linia Trailhunter obejmie pick-upy i terenowe SUV-y z amerykańskiej gamy Toyoty. Szczegółowe informacje na jej temat zostaną udostępnione w przyszłym roku. Każdy model zostanie zaprojektowany od podstaw przez inżynierów marki, a lista modyfikacji i wyposażenia zostanie oparta na oczekiwaniach doświadczonych podróżników i entuzjastów overlandingu.

Toyota Trailhunter Concept

Zostaw komentarz...