Don't Look Up Dibiasky New Balance 550

Co tu się wydarzyło… Buty, Netflix, New Balance, Sotheby’s i meteoryt Seymchan

Co jeśli odkryjesz, że kometa znajduje się na kursie kolizyjnym z Ziemią? A co, jeśli nikogo to nie obchodziło? Takie jest założenie Don’t Look Up – (PL: Nie patrz w górę), nadchodzącej komedii Netflix’a, napisanej i wyreżyserowanej przez zdobywcę Oscara Adama McKaya. Film wykorzystuje wywrotowy humor, aby odzwierciedlić i podkreślić niektóre z najbardziej absurdalnych elementów obecnej chwili, w której żyjemy, a zdobywcy Oscarów Jennifer Lawrence i Leonardo DiCaprio występują w roli dwóch astronomów niskiego szczebla, którzy muszą wyruszyć w gigantyczną podróż medialną, aby ostrzec ludzkość przed zbliżająca się kometą, która zniszczy planetę Ziemię.

Nie patrz w góre
W sumie do szaro-białego sneakera „Dibiasky” 550 dodano 34 fragmenty, zaakcentowane kosmicznymi kryształami oliwinu i oliwinu. Kryształy o różnych odcieniach od szmaragdu do bursztynu są wynikiem zawieszenia małych kawałków kamiennego płaszcza w stopionym metalu rdzenia żelazowo-niklowego asteroidy. Źródło: Sotheby’s

Pieniądze nie śpią, podobnie jak zespół marketingowy Netflixa, który w swoim najnowszym projekcie promującym Don’t Look Up wkroczył na nowe terytorium i odleciał w kosmos ;). Niezadowolony ze standardowego wyświetlania zwiastunów, wywiadów i prerolli na YouTube, Netflix pomyślał nieco bardziej nieszablonowo.

Ludzie z marketingu zakupili kawałki meteorytu Seymchan i wybrali się z nimi do firmy „MattB Customs” z Manchesteru, aby stworzyć jedną z jednej pary butów New Balance 550 usianych kawałkami prawdziwego meteorytu.

Dibiasky New Balance 550
Źródło: Sotheby’s

Projektant butów na zamówienie, Matt Burgess, użył strumienia wody pod wysokim ciśnieniem, aby precyzyjnie wyciąć kawałki meteorytu, tworząc mozaikę kosmicznych skał, która jest osadzona w kultowym projekcie New Balance. Łącznie w cholewkę obu butów wkomponowano 34 kawałki pozaziemskiego kamienia, a także efektowny element służący do wiązania ze sobą sznurówek.

Buty ozdobione meteorytem zostały stworzone w hołdzie Kate Dibiasky, bohaterce Jennifer Lawrence, absolwentce astronomii, która w produkcji Netflixa wspólnie ze swoim profesorem dr Randallem Mindym (Leonardo DiCaprio) dokonuje zdumiewającego odkrycia komety, będącej na kursie kolizyjnym z Ziemią.

Netflix New Balance Seymchan
Źródło: Sotheby’s

Te wyjątkowe buty New Balance 550, dostępne w rozmiarze US 10, są dostępne w Sotheby’s za jedyne 13 200 USD.

Don't Look Up Dibiasky New Balance 550
Źródło: Sotheby’s

Buty sportowe Dibiasky New Balance 550 pojawią się 17 grudnia o godzinie 12:00 czasu wschodniego. Zainteresowani nabywcy, do których prawdopodobnie będą należeli mający obsesję na punkcie kosmosu miliarderzy Jeff Bezos i Elon Musk, będą mogli kupić trampki na stronie Sotheby’s.

Dibiasky New Balance 550

Tymczasem zapraszamy do obejrzenia zwiastuna filmu:

Zostaw komentarz...