Rolex Cosmograph Daytona

Rolex Cosmograph Daytona

Jednym z najbardziej pożądanych zegarków marki Rolex jest model Cosmograph Daytona. W modelach 2021 firma postanowiła wprowadzić do oferty tarcze wykonane z meteorytu żelaznego. Firma nie udziela informacji na temat tego, który meteoryt żelazny jest wykorzystywany do produkcji tarcz.

Rolex poinformował nas, że współpracuje z ekspertami od meteorytów, aby uzyskać części, które najlepiej pokażą piękną, fascynującą i różnorodną formę wzorów linii Widmanstättena. Tarcze meteorytów decydują o wyższej cenie modelu Daytona. Różnica w cenie ze zwykłą tarczą w tym zegarku wynosi 4200 euro.

Rolex Cosmograph Daytona

Tarcza z meteorytu nie jest nowością dla Rolexa, w przeszłości inne modele (w tym Daytona) również były wyposażone w tarczę z meteorytu. Rolex Daytona ma kopertę o średnicy 40 mm, gumowy pasek Oysterflex lub słynną bransoletę Oyster wykonaną ze szlachetnych materiałów. Wykonany z białego złota model Daytona z ceramiczną ramką i gumowym paskiem Oysterflex ma numer referencyjny 116519LN i jego cena detaliczna wynosi 32.400 €. Model wykonany w całości z „normalnego” – żółtego złota to wydatek 39 000 EUR. Najdroższy w ofercie jest zegarek wykonany z różowego złota – Everose 116505. Jego przyszły właściciel musi zostawić w kasie 41 600 EUR.

Rolex Daytona Meteorite

Zostaw komentarz...