Garmin Enduro - zegarek dla poszukiwacza

Garmin Enduro – zegarek dla poszukiwacza

Garmin Enduro to ultrasportowy zegarek przeznaczony co prawda dla fanów biegów długodystansowych, ale idealnie sprawdzi się na nadgarstku poszukiwacza meteorytów. Został wyposażony w konfigurowalne tryby zarządzania energią, szkło Power Glass do ładowania słonecznego, które wydłuża żywotność baterii do 65 dni w narzędzia do monitorowania wydajności, funkcje bezpieczeństwa i precyzyjny moduł GPS.

Garmin EnduroZegarek został stworzony z myślą o sportowcach wytrzymałościowych, ale świetnie sprawdza się jako sprzęt poszukiwacza. Lekka i trwała konstrukcja Enduro obejmuje nowy nylonowy pasek UltraFit i opcjonalną tytanową ramkę z powłoką DLC.

Enduro oferuje innowacyjne funkcje dotyczące zdrowia i dobrego samopoczucia, w tym nadgarstkowy pomiar tętna i pulsoksymetr. Zegarek monitoruje również poziom stresu, nawodnienie naszego organizmu i oddech. Został wyposażony w fukcje monitorowania snu, a nawet cyklu menstruacyjnego u kobiet (w końcu Panie też biorą udział w poszukiwaniach 😉 ) Zawiera również wyjątkową funkcję Body Battery firmy Garmin, która monitoruje dane w celu pomiaru poziomu energii, co może pomóc w planowaniu poszukiwań i czasów odpoczynku.

Enduro wyposażono w funkcje nawigacji i łączności, w tym dostęp do wielu globalnych systemów nawigacji satelitarnej umożliwiających śledzenie przebytej trasy w trudniejszych warunkach niż sam GPS, a także wbudowane czujniki ABC, takie jak wysokościomierz do pomiaru wysokości, barometr do monitorowania pogody i 3-osiowy kompas. Wodoszczelność zegarka, podobnie jak w innych modelach serii Fenix wynosi 10 ATM.

Garmin Enduro w prosty sposób łączy się z telefonem dzięki czemu jes tw stanie wyświetlać powiadomienia z telefonu, oferuje wsparcie dla aplikacji Connect IQ (z jej poziomu możemy zgrać nasz ślad GPS doformatu KML lub GPX). Z ciekawszych opcji stricte smartwatchowych mamy tutaj płatności zbliżeniowe Garmin Pay, funkcję sterowania muzyką z telefonu, a także można na niego wgrać trasę w formacie GPX, która później będzie się wyświetlać na ekranie jako kreska prowadząca nas po białym tle.

W trybie GPS maksymalny czas pracy zegarka to 200h (300h z funkcją Solar), zetem możemy być pewni, że całą nasza trasę z poszukiwań będziemy mogli w domu bez problemy zgrać do komputera.

Garmin Enduro z szarym paskiem nylonowym UltraFit
Garmin Enduro z szarym paskiem nylonowym UltraFit

Garmin Enduro dostępny jest w dwóch wariantach, które różnią się między sobą kolorem pasków oraz materiałem z jakiego został wykonany bezel:
– Enduro tytanowo-szary z powłoką węglową DLC i z czarnym paskiem nylonowym UltraFit
– Enduro z szarym paskiem nylonowym UltraFit – w tym model elementy metalowe wykonane są ze stali nierdzewnej

Wersja tytanowa waży zaledwie 52g, a wariant z ramką stalową 72g.

GARMIN

Zostaw komentarz...